Prasówka: O pisarzu, który zarabia więcej niż Cristiano Ronaldo, hazardzie i poezji według Michela Houellebecqa i ilustracjach Krzyszofa K. Baczyńskiego

książki Paterson Baczyński

Michel Houellebecq: Wkładam palce w ranę. Każde społeczeństwo ma swoje rany. Wywiad.

„W Europie możliwa będzie wojna domowa o podłożu religijnym lub etnicznym. Istnieje wiele oznak na to wskazujących. Wówczas każdy znajdzie się po którejś ze stron, czy tego chce, czy nie. (…) Mieszkam na obrzeżach Paryża i lubię spacerować do zjazdu na autostradę. Nie mam daleko. Jeśli wybuchnie wojna domowa, samochodem szybko ucieknę. Wojnę i piłkę nożną lepiej oglądać w telewizji – mówi francuski pisarz Michel Houellebecq.”

Cały wywiad: http://ksiazki.onet.pl/wiadomosci/michel-houellebecq-wkladam-palce-w-rane-kazde-spoleczenstwo-ma-swoje-rany-wywiad/4czqpp

Pisze książki i zarabia więcej od Cristiano Ronaldo, Adele i Madonny

„Amerykański pisarz James Patterson znalazł się na trzecim miejscu najnowszego rankingu najlepiej zarabiających gwiazd miesięcznika „Forbes”. Wyprzedają go tylko piosenkarka Taylor Swift i zespół One Direction.”

Cały artykuł: http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-07-18/pisze-ksiazki-i-zarabia-wiecej-od-cristiano-ronaldo-adele-i-madonny/

Harry Potter i przeklęte dzieckoHarry Potter powraca. Nowa książka J.K. Rowling ukaże się w październiku

„Harry Potter i Przeklęte Dziecko” to ósma historia w serii o czarodzieju, a także pierwszy autoryzowany spektakl teatralny. Światowa premiera spektaklu odbędzie się na londyńskim West Endzie 30 lipca 2016 r. Akcja »Przeklętego Dziecka« dzieje się 19 lat po wydarzeniach opisanych w siódmym tomie serii. ”

Cały artykuł: http://ksiazki.onet.pl/wiadomosci/harry-potter-i-przeklete-dziecko-premiera-w-pazdzierniku/xv1lss

Nagroda Lifetime Achievement Award dla Andrzeja Sapkowskiego

W dniach 27-30 października 2016 w Columbus w stanie Ohio odbędzie się World Fantasy Convention, podczas którego tradycyjnie przyznane zostaną statuetki World Fantasy Award. Nagrodę za całość dorobku (Lifetime Achievement Award) otrzyma Andrzej Sapkowski.

Cały artykuł: http://culture.pl/pl/artykul/nagroda-lifetime-achievement-award-dla-andrzeja-sapkowskiego

Krzysztof Kamil Baczyński W żalu najczystszymPodarunek dla żony od Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Reprint zbioru podarowanego przez Krzysztofa Kamila Baczyńskiego żonie Basi w prezencie ślubnym. Książka opatrzona ilustracjami poety, własnoręcznie przez niego złożona i oprawiona.

Cały artykuł: http://culture.pl/pl/dzielo/krzysztof-kamil-baczynski-w-zalu-najczystszym

Zmarł Péter Esterházy, wybitny pisarz węgierski

„Péter Esterházy był m.in. laureatem Środkowoeuropejskiej Nagrody Angelus za powieść „Harmonia Caelestis”. Miał 66 lat.”

Cały artykuł: http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/1668594,1,zmarl-pter-esterhzy-wybitny-pisarz-wegierski.read

 

– – – – – – – – – – – – –

Opublikowano: 20.07.16

Prasówka to cykliczny przegląd, w którym prezentuję wiadomości i wywiady, jakie ostatnio ukazały się w internecie. Przegląd wybiórczy (bo w masie informacji można utonąć), subiektywny (jakże by inaczej) i ciekawy!

Okładka zbioru wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego na licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License,CC BY-SA.

 

Zobacz także:

Prasówka: O tym, jak kakao DecoMorreno zmieniło się w książkę, o polskiej Polni w świecie fantasy i o tym, że dobra książka jest jak seks