Poznajmy się

Booktwist to pozytywne miejsce dla wszystkich zdrowo zakręconych na punkcie książki. Bez patosu, na luzie, często z przymrużeniem oka.

 

Piszę, bo lubię i o tym, co lubię. Nie zaczytuję się na co dzień w prozie Jamesa Joyce’a i nie odwiedzam zbyt często „Czarodziejskiej Góry”, ale zawsze, gdy spytasz mnie co chciałabym dostać pod choinkę, odpowiem, że książkę. (A najlepiej kilka).

Interesuje mnie też cała otoczka powstawania książek, ich promocja, poczytność, okładki, estetyka wykonania, listy bestsellerów, rankingi… Trochę to takie zwichrowanie zawodowe.

Czytam wszystko. Bywa, że siłą rozpędu pochłonę jakieś marne powieścidło, co kończy się małą niestrawnością albo napadami śmiechu. Unikam horrorów, bo zdarzyło mi się przeczytać kilka zbyt dobrych. W moim przypadku im lepszy dreszczowiec, tym gorzej. Potem noce są ciemniejsze, cienie dłuższe, a stukot obcasów w pustej uliczce zdaje się być zapowiedzią końca.

Gram w planszówki, oglądam anime, uczę się hiszpańskiego i kręcą mnie wędrówki po antykwariatach. Chciałabym być jak Wonder Woman. Czasami nawet tak się czuję, bo jestem pracującą mamą trzech córek. ;)

Lubię odkrywać nowe tytuły wśród starych książek, oglądać piękne ilustracje w książkach dla dzieci i czytać, czytać, czytać.

 

I chciałabym o tym wszystkim z Tobą porozmawiać :)

 

Zapraszam do zaczytania, czynne całą dobę.

Sylwia