Prasówka: „Życie na pełnej petardzie”, opowiadanie o Sherlocku Holmesie za 400 tys. dolarów i najciekawsze polskie projekty graficzne

kaczkowski„Bóg nie jest prymitywnym dziadem, który zsyła choroby”. Rozmowa z księdzem Janem Kaczkowskim

Marta Brzezińska-Waleszczyk: Osoby wierzące pytają czasem – Panie Boże, dlaczego ja? Dlaczego pozwalasz, żebym tak cierpiał? Przecież jesteś wszechmocny!

Ks. Jan Kaczkowski: Obwinianie o wszystko Boga jest smutne. Co więcej, to strasznie proste tłumaczenie rzeczywistości. Jeśli nie możemy kogoś wprost oskarżyć, to najłatwiej obwinić Pana Boga – a to miłość mi się nie udała, biznes nie wyszedł, spadła na mnie choroba albo wpadłem pod samochód. Bóg, na tyle, na ile Go znam, nie jest tak prymitywnym dziadem, żeby zsyłać na nas choroby i inne nieszczęścia. (…)

On jest niezmienny, to my bywamy zmienni. Jak nam wszystko idzie, to się niczym nie przejmujemy i swoje sukcesy przypisujemy wyłącznie sobie. A jak dzieje się coś złego, to jakże to przypisać sobie, swojemu trybowi życia, pomyłkom biznesowym? Na Pana Boga łatwiej zwalić…”

Cała rozmowa: http://ksiazki.wp.pl/tytul,Bog-nie-jest-prymitywnym-dziadem-ktory-zsyla-choroby,wid,21246,wywiad.html

sherlock-holmes

Rękopis opowiadania o Sherlocku Holmesie trafi na aukcję. Jego wartość szacowana jest na ok. 400 tys. dolarów

„Rękopis opowiadania Arthura Conan Doyle’a o Sherlocku Holmesie pt. Grecki tłumacz zostanie wystawiony na aukcji w Nowym Jorku”

Cały artykuł: http://wpolityce.pl/kultura/287021-rekopis-opowiadania-o-sherlocku-holmesie-trafi-na-aukcje-jego-wartosc-szacowana-jest-na-ok-400-tys-dolarow

Print Control 4: 15 projektów graficznych, które musisz znać

Print Control to wydawany przez Culture.pl dwujęzyczny rocznik, ukazujący aktualną panoramę polskiego dizajnu drukowanego. Spośród setki projektów graficznych powstałych w latach 2014-15, które znalazły się w czwartym numerze magazynu, Agnieszka Sural wybrała 15 najważniejszych.”

Cały artykuł: http://culture.pl/pl/artykul/print-control-4-15-najwazniejszych-projektow-graficznych

 

– – – – – – – – – –

Opublikowano: 1.04.16