Prasówka: Jak najmniej magii. Wywiad z Grzegorzem Rosińskim

„Nie znoszę komiksów opartych na faktach. Ja tworzę historie”, mówi o swojej twórczości Grzegorz Rosiński. Już jako dziecko często sięgał po ołówek, a najbardziej lubił rysować… buty.”

Thorgal Alinoe

„Marcin Kamiński: Od ponad roku współpracuje Pan przy serii Thorgal z nowym scenarzystą Xavierem Dorisonem, który jest obecnie jedną z największych gwiazd francuskiego komiksu. Jak układa się wasza współpraca?

Grzegorz Rosiński: My się rzadko widujemy, głównie do siebie piszemy. Xavier ma sporo ciekawych pomysłów. Rozpisał, w jaki sposób może się rozwijać dalej nie tylko główna seria, ale również serie równoległe, które docelowo mają się zbiec. Bardzo chciałbym dożyć tego momentu, kiedy ci wszyscy bohaterowie gdzieś się tam w końcu spotkają i albo zaczną się mordować, albo kochać. Jestem już w połowie prac nad albumem z głównej serii i na razie wygląda to nieźle.”

Cały wywiad: http://ksiazki.onet.pl/grzegorz-rosinski-jak-najmniej-magii

 

 

 

– – – – – – – – – – –

Opublikowano: 12.10.15

Prasówka to cykl, w którym prezentowane są interesujące wiadomości i wywiady, jakie ostatnio ukazały się w internecie. Przegląd wybiórczy (bo w masie informacji można utonąć), subiektywny (jakże by inaczej) i ciekawy!