Top 20 Najdziwniejsze okładki 2016 roku!

Ostre cięcia Abercrombie

Od okładki wszystko się zaczyna. Złowi nasze spojrzenie czy przejdziemy obojętnie? Kupić nie kupić, pożyczyć nie pożyczyć? Gdy nazwisko autora nie jest dla nas wystarczającą rekomendacją (lub ostrzeżeniem), wygląd książki bywa rozstrzygający. Od razu widać czy wydawca zainwestował czas i pieniądze w dany tytuł (choć możliwe, że tak był pewny wysokiej sprzedaży, że nie szlifował okładki zbyt pieczołowicie).

Atrakcyjna szata graficzna, choć oczywiście nie gwarantuje dobrej treści, jest ważna. Lubimy otaczać się pięknymi rzeczami, czyż nie? I tu niespodzianka. Autorytet w temacie, grafik i ilustrator Janusz Górski, w rozmowie z Markiem Górlikowskim powiedział: „Często brzydkie projekty są rozsądnym wyborem z punktu widzenia wydawcy. Dobrze zaprojektowana okładka nie zawsze sprzedaje książkę, często wręcz przeciwnie, kieruje do czytelnika sygnał: to jest książka trudna, jej lektura wymaga większego wysiłku niż ta, którą chciałbyś kupić. ” *.

Jak to więc z tymi okładkami bywa? Przed Wami  subiektywny zestaw najdziwniejszych okładek roku 2016. Jedne tak dziwaczne, że aż brzydkie, inne przeciwnie, atrakcyjne na swój pokręcony sposób. Sami zdecydujcie, które są które. ;)

 

Top 20 Najdziwniejsze okładki 2016 roku

 

Historia złego chłopca dziwne okładki

Ostre cięcie

Historia bez cenzury

Piękni ludzie dziwne okładki

Nowoczesne api najdziwniejsze okładki

Rok królika bator najdziwniejsze okładki

Terror Ekożelków

Oby cię matka urodziła okladki

Galicyanie

Dziecko Odyna

Szcześliwe jelita dziwne okladki

Wiersze miłosne

Redlum

Cyrograf

Pierwszy człowiek

Boniek szybki jak wiatr

miasto trąbek

loceniam książki po okładce ord jim

Olga i osty

Było dziwnie, bywało dziwacznie, ale żadnej okładce nie udało się przebić mojego faworyta z 2014 r.
Jak sądzicie?

Park dzinozaurów najdziwniejsze okładki

 

 

 

 

– – – – – – – – –
Opublikowano: 25.02.2017

*Cały wywiad z Januszem Górskim znajdziecie na stronie: http://wyborcza.pl/7,75517,20402368,dlaczego-polacy-wola-brzydkie.html?disableRedirects=true