Prasówka: Wywiad z Markiem Orzechowskim, autorem książki „Mój sąsiad islamista”, Cumberbatch jako Sherlock w mandze i uwaga… Czytanie szkodzi!

sherlock-manga

Manga z Cumberbatchem

„Manga Sherlock, komiksowa adaptacja bijącego rekordy popularności serialu BBC pod tym samym tytułem, trafi wreszcie na zachodni rynek. Są już pierwsze rysunki i okładki anglojęzycznej wersji. Bohaterowie mangi wzorowani są na aktorach Benedikcie Cumberbatchu, Martinie Freemanie czy Rupercie Gravesie.”

 

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75475,19813682,manga-z-cumberbatchem-zobacz-okladki-komiksowego-sherlocka.html#ixzz43l7hfo00

 

Zamachy w Brukseli. Marek Orzechowski: „mordują nas islamiści, a my sami siebie oskarżamy o islamofobię”.

„Jeżeli ten bardzo wyrozumiały do tej pory stosunek Belgów i brukselskich Europejczyków do muzułmańskiej społeczności się nie zmieni, i znów w telewizji prezentować nam będą na odtrutkę dobrych muzułmanów, to będzie znaczyło, że Belgowie i pozostali niczego nie zrozumieli. I nie szanują własnych ofiar” – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Marek Orzechowski, polski dziennikarz, od lat mieszkający w Belgii, autor książki  „Mój sąsiad islamista” (premiera w maju 2016 r.).

Cała rozmowa: http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Zamachy-w-Brukseli-Marek-Orzechowski-morduja-nas-islamisci-a-my-sami-siebie-oskarzamy-o-islamofobie,wid,18229866,wiadomosc.html?ticaid=116b46&_ticrsn=3

 

Uważaj! Czytanie uzależnia!

„Prawdziwy wróg wygląda niewinnie, a uzależnia skutecznie i wykańcza powoli. Na szczęście aż 60 proc. społeczeństwa skutecznie go unika. Pora napisać o szkodliwości czytania.”

Cały tekst: http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/1654802,1,dlaczego-ksiazki-moga-szkodzic.read

 

Wdowa po Umberto Eco ujawniła jego ostatnią wolę

„Umberto Eco, który zmarł 19 lutego, poprosił w testamencie o to, by przez 10 najbliższych lat nie organizować sympozjów na jego temat. O ostatniej woli pisarza poinformowała wdowa po nim. Przypomina się, że wcześniej apelował o to do swych dawnych studentów.”

Cały tekst: http://www.rp.pl/Literatura/160329775-Wdowa-po-Umberto-Eco-ujawnila-jego-ostatnia-wole.html

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Opublikowano: 23.03.2016