Prasówka: „Światy Równoległe” dla miłośników fantastyki, Wojciech Orliński o nowym wydaniu „Rękopisu znalezionego w Saragossie”, targi książki w Poznaniu

światy równeoległe 2„Światy Równoległe”

Wydawnictwo Literackie zapowiada nową serię dla miłośników fantastyki: 29 marca ukaże się pierwszy tom „Światów Równoległych” – to trzydziestotrzytomowa kolekcja najlepszej polskiej literatury fantastycznej. W jej skład wchodzą książki największych polskich autorów, wielokrotnie nagradzanych, poczytnych, kształtujących obraz współczesnej fantastyki w Polsce i za granicą, niejednokrotnie przekraczających granice gatunku. 

Kolekcję fantastyczną budują powieści oraz zbiory opowiadań Stanisława Lema, Jacka Dukaja, Anny Brzezińskiej, Łukasza Orbitowskiego, Szczepana Twardocha i Krzysztofa Piskorskiego. Pierwszym tomem w kolekcji będzie słynny „Lód” Jacka Dukaja.

„Światy Równoległe” to jedyna taka Kolekcja na rynku – przygotowana z niezwykłą starannością, w doskonałej szacie graficznej. Po raz pierwszy w komplecie tak znakomite nazwiska i tak rewelacyjne książki.

 

Źródło:  http://www.wydawnictwoliterackie.pl/aktualnosci/1252/Swiaty-Rownolegle-%E2%80%93-nowa-kolekcja-prasowa-Wydawnictwa-Literackiego/

 

Targi książki dla dzieci w Poznaniu

W piątek rozpoczynają się XV Poznańskie Spotkania Targowe — Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców. Impreza potrwa do niedzieli. Szczegóły organizacyjne, program targów i vademecum dla odwiedzających tutaj.

 

Rękopis znaleziony w SaragossieHrabia Potocki i jego „Rękopis znaleziony w Saragossie”. Baron Münchhausen był Polakiem

Gdzież nie bywał (od Maroka po Kaukaz), czymże się nie parał pierwszy polski aeronauta i autor najsłynniejszej polskiej powieści. Choć właściwie akurat polski Jan Potocki znał słabo – Wojciech Orliński o nowym wydaniu „Rękopisu znalezionego w Saragossie”.

 

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75475,19649966,hrabia-potocki-i-jego-rekopis-znaleziony-w-saragossie-baron.html#ixzz42xeYsDRB

 

 

 

 

 

– – – – – – – – – – – – – – – –

Opublikowano: 15.03.16