Prasówka: O nowym rozdziale „Wichrów zimy” George’a R.R. Martina, thrillerach dla kobiet i emigracji według Piotra Siemiona

Wichry zimyGeorge R.R. Martin opublikował nowy rozdział „Wichrów zimy”

 

„George R.R. Martin opublikował na blogu fragment swojej najnowszej powieści „Wichry zimy”. W tekście pojawili się nieznani wcześniej bohaterowie. Narratorką jest Arianne Martell, która razem z Elią Sand wyrusza w podróż przez Dorne. Kobiety mają sprawdzić czy plotki, że Aegon Targaryen — syn Rhaegara Targaryena, brata Daenerys — wciąż żyje, są prawdziwe.”

Więcej informacji: http://ksiazki.onet.pl/wiadomosci/george-r-r-martin-opublikowal-nowy-rozdzial-wichrow-zimy/65m3qh

Koń jaki jest, każdy widzi – wywiad z Piotrem Siemionem

„A czy nie lepiej znaleźć sobie „normalny” zawód, np. prawnik, ekonomista, stomatolog, a pisanie traktować czysto hobbistycznie?

Piotr Siemon: Lepiej. Nie tylko z powodów czysto materialnych, co jest oczywiste. Ja sam, kiedy siedzę w domu i piszę, umyka mi reszta świata. Nie rozmawiam z ludźmi, nie rozwiązuję problemów, nie jeżdżę wózkiem widłowym po Norwegii. Ten brak świata natychmiast odciska się na moim pisaniu, wyjaławia je. Dlatego zalecam młodym twórcom wychodzenie z domu. Joseph Conrad pływał żaglowcem, a Władysław Reymont był zawiadowcą na kolei w Lipcach. Natomiast co do hobbystycznego traktowania tego zajęcia, to nie zgadzam się. Lepiej już hodować drób, na wystawy i na niedzielny rosół. Etgar Keret, ten od śmiesznych historyjek o dziwakach, mówił mi niedawno, że pisanie wymaga jednak pewnej powagi.”

Cały wywiad: http://ksiazki.wp.pl/tytul,Kon-jaki-jest-kazdy-widzi-wywiad-z-Piotrem-Siemionem,wid,21623,wywiad.html

Literackie thrillery dla kobiet

„Zamiast happy endu i ślubu – przemoc domowa i trup. Listy sprzedaży opanowały pisane przez kobiety thrillery o ciemnej stronie małżeństwa.”

Cały tekst: http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/1658828,1,literackie-thrillery-dla-kobiet.read

 

– – – – – – – – – – –

Opublikowano: 12.05.16