Prasówka: królowa bibliotek, Etgar Keret Polakiem, co czyta i poleca Bill Gates

Złodziejki czasuRozmowa z Hanną Cygler. Kiedy w powieści stawiam ostatnią kropkę, to pojawia się smutek.

Zanim Panią poznałam, słyszałam legendy, że jest Pani królową miejskich bibliotek. Czyli najpoczytniejszą pisarką, której książki są najczęściej wypożyczane.

Hanna Cygler (Śmiech). To chyba nie jest cała prawda. Wygrywam w rankingach wypożyczeń książek pisarzy województwa pomorskiego, bo jestem z Gdańska. Nie staję w szranki z innymi pisarzami polskimi czy zagranicznymi.

Ależ zapewniam, że również na południu Polski znam rzesze Pani wiernych czytelników. I tam też w ten sposób o Pani mówią.

Być może zawdzięczam to mojemu wydawniczemu pechowi. Pierwszych moich 10 książek nie przyniosło mi wielkiego pożytku poza tym, że zostały wydane. Trzy wydawnictwa, z którymi współpracowałam, zbankrutowały. Książki, które się pojawiły, zostały skierowane na boczny tor, prawdopodobnie do „taniej książki”. I wówczas biblioteki, które zawsze dbają o finanse, bo nigdy nie mają ich zbyt wiele, kupiły książki mało znanej autorki. A kiedy czytelnicy zaczęli czytać, przyszła popularność (śmiech).

Cały tekst: http://www.polskatimes.pl/kultura/a/rozmowa-z-hanna-cygler-kiedy-w-powiesci-stawiam-ostatnia-kropke-to-pojawia-sie-smutek,9468707/

Etgar Keret został Polakiem. Mamy nowego sławnego pisarza

„Bez nakładów finansowych, wliczając w to koszt edukacji przedszkolnej oraz uniwersyteckiej, wydawania oraz promocji książek (nie licząc tego, co wyłożyło wydawnictwo WAB, ale co – mniemam – zwróciło się z nawiązką) w ostatnich dniach Polska wzbogaciła się o nowego, znanego na świecie, pisarza.

Pisarzem tym jest Etgar Keret, urodzony na skutek kolei losu dość typowych dla polskich Żydów w izraelskim Ramat Ganie, który właśnie decyzją administracyjną stał się naszym rodakiem. (…) Oboje rodzice Kereta pochodzą z Polski, w domu mówiło się po polsku z perfekcją godną Tuwima czy Leśmiana, i choć Etgar i jego rodzeństwo po polsku nie mówią, to jednak – dam głowę – rozumieją, bo w końcu rolą dzieci jest wiedzieć, o czym w sekrecie rozmawiają rodzice.”

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75475,19718672,etgar-keret-zostal-polakiem-mamy-nowego-slawnego-pisarza.html#ixzz42IXXDiMD

 

Przygody przedsiębiorcówOto najlepsze książki dla menedżerów zdaniem Billa Gates’a

„Które książki wywarły największy wpływ na Billa Gatesa? Najbogatszy człowiek świata znany jest z tego, że w wolnym czasie dużo czyta. Co jakiś czas podsuwa książkowe pozycje, które jego zdaniem warto przeczytać. Co tym razem przykuło jego uwagę?

Mark Zuckerberg, szef Facebooka co drugi tydzień rozpoczyna lekturę nowej książki. Również Bill Gates, współzałożyciel Microsoftu jest miłośnikiem czytania. Podczas corocznego wystąpienia dla TED polecił słuchaczom obowiązkowe lektury.”

Cały tekst: http://www.pulshr.pl/edukacja/oto-najlepsze-ksiazki-dla-menedzerow-zdaniem-billa-gates-a,32554.html1

 

 

 

Książka 2.0 wg Google, czyli po co wyobraźnia, skoro jest AR

„Po co czytać książki, jeśli można je oglądać? Firma Google chce na nowo zdefiniować to, jak wchodzimy w interakcję z mediami drukowanymi.”

Cały tekst: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/ksiazka-2-0-wg-google-czyli-po-co-wyobraznia-skoro-jest-ar.html

 

– – – – – – – – – – –
Opublikowano: 7.03.16

Prasówka to cykl, w którym prezentowane są interesujące wiadomości i wywiady, jakie ostatnio ukazały się w internecie. Przegląd wybiórczy (bo w masie informacji można utonąć), subiektywny (jakże by inaczej) i ciekawy!