Prasówka: Big Book Festival bez dotacji ministerstwa

Oto fragment oświadczenia organizatorów Big Book Festivalu:

Przedstawiciele MKiDN od lat konsekwentnie starają się nas nie widzieć. Pomimo regularnego wnioskowania i otrzymywanie wysokiej punktacji, a także pomimo odwołań od decyzji o nieprzyznaniu dotacji, Big Book Festival i jego kulturotwórcza rola – tak już oczywista dla wielu organizacji i środowisk związanych z literaturą i rynkiem książki – jest przez ministerstwo ignorowana. Dotację ministerstwa fundacja otrzymała tylko raz (w roku 2014), podczas gdy porównywalne wydarzenia (podobne jakościowo, ilościowo, poziomem realizowanych wydarzeń i prestiżem zapraszanych gości), np. Festiwal Conrada, Festiwal Miłosza czy Literacki Sopot są przez ministerstwo wspierane stabilnie i hojnie.

Od decyzji ministra złożymy – tradycyjnie już – odwołanie. Od dziś chętnie więc będziemy ogłaszać BIG BOOK FESTIVAL jako NAJLEPSZY FESTIWAL CZYTANIA, JAKIEGO NIE WSPIERA MINISTER KULTURY.

 

Skąd takie decyzje? Chętnie poznałabym zdanie drugiej strony na ten temat. Cały tekst znajdziecie na stronie:  http://www.rp.pl/Literatura/303109910-Big-Book-Festival-bez-dotacji-ministerstwa.html#ap-1

 

– – – – – – – – – – – – – – – –

Opublikowano: 13.03.16