Co zrobić gdy hasztagi na Instagramie nie działają? Blogowe ABC #1

Co zrobić gdy hasztagi na Instagramie nie działają i nasze zdjęcia wpadają w internetowy niebyt?

 

Chyba wszyscy z grubsza znają zasady tagowania zdjęć na Instagramie. Fotografia powinna mieć nie więcej niż 30 tagów, po hasztagu nie robimy spacji, zabronione jest używanie słów obraźliwych lub sprzecznych z zasadami Instagramu. Przestrzegam tych zasad, a mimo to ostatnio zauważyłam, że i moje zdjęcia nie pojawiają się pod konkretnym hasztagiem. O problemie mówi też coraz więcej osób. Poczytałam, pokombinowałam z edytowaniem postów i komentarzy. Okazało się, że do listy słów zbanowanych dołączyło sztandarowe dla mnie #books i podobne, zawierające owe nieszczęsne books, takie jak #igbooks, #instabooks. Usunęłam i problem zniknął, zdjęcia ponownie stały się widoczne.   

Z ciekawości podrążyłam temat. Niektóre osoby nie miały powyższych słów, a mimo to ich zdjęcia nie pokazywały się przy określonych hasztagach. Przyjrzałam się ich oznakowaniom zdjęć, poklikałam i myślę, że na 99%  do listy zakazanych słów dołączyły wszelkiego typu #f4f #l4l #follow4follow. Z pewnością jest też więcej słów zabronionych, w zasadzie łatwo to możecie sprawdzić, wchodząc bezpośrednio w dany hasztag. Np. wchodząc na #books, robiąc to za pomocą aplikacji Instagram w telefonie, zobaczycie kilka linijek zdjęć, a następnie komunikat typu: „Najnowsze posty #books zostały ukryte, ponieważ zgłoszono treści nie spełniające zasad społeczności Instagram”.

W sieci znalazłam też inne porady jak radzić sobie z tym problemem np. odinstalować i zainstalować ponownie Instagram w telefonie, wpisywać hasztagi w komentarzu zamiast bezpośrednio w poście, u mnie jednak zadziałało dopiero wyrzucenie słowa „books” oraz słów kończących się na „books”.


Całkiem możliwe, że za jakiś czas będzie można swobodnie korzystać z tych słów, a zakaz stosowania przytrafi się innym wyrazom (zależy na które słowa poskarżą się użytkownicy Instagramu). 


Sprawdźcie, pokombinujcie. Powodzenia!