Prasówka: „Nie zamierzam ukrywać, że to byli łobuzy i (czasem) dziwkarze”

„Opieramy się głównie na słynnej książce Arkadego Fiedlera Dywizjon 303 oraz na dzienniku dywizjonu, który prowadził Ferić, a po jego śmierci w 1942 r., koledzy poległego pilota” – mówi reżyser i współtwórca scenariusza Łukasz Palkowski.

Piloci Dywizjonu 303

Piloci Dywizjonu 303, 1940 r. Od lewej: P/O Ferić, F/Lt Kent, F/O Grzeszczak, P/O Radomski, P/O Zumbach, P/O Łukuciewski, F/O Henneberg, Sgt. Rogowski, Sgt. Szaposznikow; zdj. z domeny publicznej.

 

„Dodaje jednak, że nie będzie z detalami odtwarzał historii każdego z bohaterów. Podobnie jak w Bogach, nie chce spłycać życiorysów pilotów do roli jednowymiarowych, heroicznych postaci.

– Nie zamierzam ukrywać, że owi trzej muszkieterowie to byli łobuzy i dziwkarze, jakich w innych jednostkach ze świecą szukać – mówi.

Dowód? Wystarczy jeszcze raz sięgnąć do Sprawy Honoru, której autorzy opisywali nie tylko powodzenie szarmanckich pilotów z Polski, ale także ich erotyczne podboje. Przykładowo Jan Zumbach przypadkiem przeczytał pamiętnik jednej ze swoich „dziewczyn” zawierający szczegółowy opis anatomicznych właściwości jego kolegów i punktację ich seksualnych możliwości.

– Jednak (…) nasz film będzie przede wszystkim wojenny – zapewnia Palkowski.”

Cały artykuł: http://historia.newsweek.pl

 

 

– – – – – – – – – – –

Opublikowano:  7.10.15

Prasówka to cykl, w którym prezentowane są interesujące wiadomości i wywiady, jakie ostatnio ukazały się w internecie. Przegląd wybiórczy (bo w masie informacji można utonąć), subiektywny (jakże by inaczej) i ciekawy!