Prasówka: Nowy serial wg „Imienia róży”, co czyta premier Szydło, zagadka Szekspira i gdybanie o polskim Amazonie

Imię Róży

Będzie nowa wersja „Imienia róży”.

„Włoska telewizja publiczna RAI przygotowuje serial na podstawie słynnej powieści Imię róży Umberto Eco, który zmarł 19 lutego. Kierownictwo firmy ujawniło, że pisarz był zaangażowany w prace nad serialem i poznał projekt poszczególnych odcinków.”

 

Więcej informacji: http://wpolityce.pl/kultura/285302-bedzie-nowa-wersja-imie-rozy-wlosi-kreca-serial-na-podstawie-ksiazki-zmarlego-w-lutym-umberto-eco

 

 

 

Premier Szydło spotka się z czytelnikami

Dziś  o godz. 14:30 czytelnicy „Rzeczpospolitej” będą mogli porozmawiać na żywo z premier Beatą Szydło, za pośrednictwem Facebooka, w sesji Q&A (questions and answers, z ang.: pytania i odpowiedzi). Pytania można zadawać na stronie facebookowej „Rzeczpospolitej”. Zapis dyskusji zostanie potem opublikowany na stronach dziennika.

Amazon szuka tłumaczy na polski. Co to może oznaczać?

„Na stronach Amazonu z ofertami pracy pojawiły się ogłoszenia, w których ważnym elementem jest znajomość języka polskiego. Fakt ten zrodził kolejną falę spekulacji na temat możliwego szybkiego uruchomienia strony po polsku.”

Cały tekst: http://rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/amazon-szuka-tlumaczy-na-polski_43614.html

 

Co wiemy o Szekspirze?

„23 kwietnia minie 400 lat od śmierci Williama Shakespeare’a. W liczbie wydrukowanych kopii jego utwory przegrywają jedynie z Biblią. I podobnie jak ona mogą być dziełem zbiorowym. Dużo zamieszania wokół tej rocznicy.”

Cały tekst:  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/1654096,1,co-wiemy-o-szekspirze.read

 

– – – – – – – – – – – – – – – –

Opublikowano: 16.03.16